Sunday, Jun 24th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 
 

Eczacılar, Aile Hekimlerini suçladı: Para istiyorlar

E-posta Yazdır PDF

altAnkara'da bir Aile Sağlık Merkezi'ndeki doktorlar ile çevredeki eczacılar karşıya karşıya geldi. Eczacılar, 'Her ay merkeze para verin, yoksa taşınırız' dediklerini iddia ettikleri doktorları şikayet etti. Doktorlara göre ise durum farklı…

 

Sağlık, ‘Deli Dumrul’ masalını hatırlatan bir iddiayla çalkalanıyor. Ankara Mamak'ta hizmet veren Cengizhan Aile Sağlık Merkezi'ndeki doktorlarla çevresindeki eczacılar karşı karşıya geldi. Eczacılar, doktorları 'Merkezin giderleri için para verin, yoksa taşınırız' dedikleri gerekçesiyle Bakanlığa şikayet etti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Eczacılar, ortak dilekçelerinde inanılmaz iddialarda bulunarak, "Hem merkezi genişletmek hem de rutin giderleri için bizden para istediler. Parayı vermezsek, taşınacakları tehdidinde bulundular. Etik bulmadığımız için kabul etmedik" ifadelerine yer verdi. Halk Sağlığı Müdürlüğü, Valilikle birlikte ortak soruşturma başlattı. Suçlanan doktorlar ise "Çalışma alanımız yetersiz, taşınmak istedik. Onlar da buna karşı çıkınca, o iddiaları ortaya attılar" dediler.

İFADEDE SKANDAL İDDİALAR

ASM'nin yakınında görev yapan Ege Şifa Eczanesi, Natoyolu Eczanesi, Aydanın Eczanesi ve Bilge Lokman Hekim Eczanesi sahiplerine ait 18 Ekim 2012 tarihli dilekçedeki ifadeler şöyle:

Mamak İlçesi Cengizhan Mahallesi ASM (Aile Sağlık Merkezi) doktorları, bölge eczanelerini toplayarak Dr. A.H.B. yönetiminde bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmede mevcut ASM'nin fiziki şartlarının yeni bir doktor kabulü için uygun olmadığı ve bu nedenle ya taşınılması ya da mevcut ASM'nin genişletilmesi için tadilat gerektiği, bunun için ve ASM'nin rutin giderleri için de desteğe ihtiyaç duyulduğu dile getirilmiştir. Ancak bu teklif, tarafımızdan reddedilmiştir. Yapılan bu uygulamanın etik olmadığını düşünmekteyiz

"8 BİN LİRA İSTEDİLER"

Yine Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne, şikayetçi eczacılar tarafından gönderilen ayrı bir dilekçede, "ASM'de görev yapan doktorlar civar eczacıları toplayarak aylık 8 bin TL para vermediğimiz taktirde bu talebi karşılayacak başka bir eczacı ile anlaşarak taşınacaklarını bildirdiler" ifadeleri yer aldı.

VALİLİK SORUŞTURMA AÇTI

Ankara Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Atilla Uğur Kale, olayla ilgili soruşturma açıldığını doğruladı. Kale, "Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma sürüyor, bu nedenle hangi aşamada olduğu konusunda bilgi vermek doğru değil. Konuyla ilgili olarak Valilik bizzat ilgileniyor" demekle yetindi.

 

Ali Ekber ERTÜRK , AKŞAM

 

Yorumlar   

 
+3 #5 odbay kızıl 23-02-2013 00:04
Eğer haber doğruysa o hekimler gereğini bulmalı,değilse eczacılar.
 
 
+2 #4 odbay kızıl 23-02-2013 00:02
Heyy,Fatih Bey,aylık 8000 TL.diyor,yani devamlı,bunun adı nedir?İddia doğruysa.Neresi ni savunalım bu arkadaşların.
 
 
+5 #3 MURAT ATA 21-02-2013 18:21
ispatlanırsa derhal istifa etsinler veya atılsınlar.ifti raysada o eczacılara gereken yapılsın.
 
 
0 #2 Guest 21-02-2013 09:59
fatih
bana kalsa hiç toplantı bile yapmam .iyilikten maraz doğar demişler.buluru m güzel bir bina gider taşınırım.devle t bunun masrafını ödemiyor hekimin çalışabileceği asmye 5. hekimide yolluyor.

siz olsanız tadilatlamı uğraşırsınız genişletmek için ,yoksa hiç uğraşmadan yeni geniş bir yeremi taşınırsınız.

ben olsam yeni yere taşınırım. ama muhtemelen eczacılar bunu istemez cıngar burdan çıkar.
 
 
+1 #1 Guest 21-02-2013 09:50
fatih
. dükkan babasının malı değil tadilatla bilmemne ile uğraşacak.gidip yeni bir bina bulur taşınır fiziki şartlar uygun değilse.devlet o tadilatın parasını ödemiyor sevgili eczacılar..öle ortada kalırsınız .size gayet güzel bir teklif sunmuş.taşınmam ızı istemiyorsanız tadilatı yaptırırsınız diye.
bize ne sizin tadilatınızdan diyemezsiniz. doktordan çok sizi ilgelindiriyor asm nin yeri.
 

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile