Buradasin:
levitra

Sağlık Sen: Belediye Başkanlığı ?amirlik makamı değil, hizmet makamı? dır

e-Posta Yazdır PDF

alt

Denizli'nin Çivril İlçesi'ne bağlı Kıralan Beldesi'nde, MHP’li Belediye Başkanı Bayram Gümüş'ün, Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli pratisyen hekim Soner Er'e hakaret ederek darp etmesine Sağlık-Sen tepki gösterdi.
 
Bir hekime yönelik şiddetin Belediye Başkanlığı makamında oturan birinden gelmesini üzüntüyle karşıladıklarını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet kimden gelirse gelsin yaptırımının ağır olmasını beklediklerini söyledi.
 
BELEDİYE BAŞKANLIĞI AMİRLİK MAKAMI DEĞİL, HİZMET MAKAMIDIR
 
Belediye Başkanı Gümüş’ün Doktor Soner Er’e “Amirin geldi, neredesin şerefsiz” diye hitap etmesinin kendisinin nasıl bir edep seviyesine sahip olduğunu gösterdiğini belirten Genel Başkan Metin Memiş, birilerinin Bayram Gümüş’e Belediye Başkanlığı makamının ‘amirlik makamı değil, hizmet makamı’ olduğunu hatırlatması gerektiğini söyledi.
 
Yakışıksız ifadelerinden dolayı konu ile ilgili yasal sürecin zaten işlemeye başladığını belirten Genel Başkan Metin Memiş “Doktor arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların arttırılması adına girişimlerimizi sürdüreceğiz. Sağlıkta şiddet öyle bir boyuta geldi ki; bırakın insanları caydırmayı, neredeyse cesaret veriyor. Bir doktorun, bir sağlık çalışanının hakarete uğraması ya da darp edilmesi normal bir olay değil. Görevi sadece vatandaşımızın sağlığını korumak ve sürdürmesini sağlamak olan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddete dur diyecek tedbirlerin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz” dedi.
Bu İcerik 921 Defa Okunmustur

Yorumlar  

 
0 #4 2013-02-11 15:35
Dr. Serdar
Belediye başkanı hangi yasa ile Doktorun amiri olmuş anlamadım. Sağlık Sen kusura bakma ama belediye başkanlığı âmirlik değil hizmet yeri diye açıklama yaparsan herkes sâhiden amiriymiş zanneder...Saçma sapan açıklamalarla ''Kaş yapacam derken göz çıkarmayın'' bari.
 
 
0 #3 2013-02-07 09:32
DR.LAR SİLİK , KORKAK , HAKKINI ARIYAMIYCAK KADAR ZAVALLI , BANANECİ , BİRLİK OLMAK TAN ZİYADE ÇIKARCI , RANT PEŞİNDE KOŞAN , SİSTEMİN BOŞLUKLARINDAN NASIL PARA KAZANILIR ONU DÜŞÜNEN KİŞİ OLMAKTAN ÇIKTIĞI ZAMAN , BU MUAMELELER BİTER . SORUN DR. LARDA.
 
 
0 #2 2013-02-06 17:48
Tabi ki kınıyorum ama neden özellikle MHP'li Belediye Başkanı diye anılmış. Doktora en büyük tacizler hakaretler AKP'li belediyelerden geliyor ama nedense onlardan bahsederken AKP'li bilmem kim diye bahsedilmiyor. Hayır bu tip haberlerde partisinden ya hiç bahsetmeyelim yada her haberde partisini de yazalım. Doktora şiddet son 10 yılda %2500 artmışsa hangi partinin başarısı bu acaba??
 
 
+3 #1 2013-02-06 13:17
selami
Doktorun herkes amiridir.Köyde köy muhtarından tutun da, belediye başkanı, başbakana kadar herkes işine burnunu sokar, taciz eder.Ya bu doktor kesimi aptal mı sanki.Çıkarır o da bunun acısını başka şekillerde.Neredeyse en özgür bırakılması gereken grup hekimlerdir ama köşeye sııştırılarak çalışması istenen de onlardır.Bu düzen böyle gitmez.
 

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile

Find us on Facebook
Follow Us