Sunday, Jun 24th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 
 

Aile Hekimlerimize E-posta Adresleri Tanımlanmıştır

E-posta Yazdır PDF

alt

Sağlık Bakanlığı tüm Aile Hekimlerine e-mail tanımlamsı yaptı...
Sağlık Bakanlığı, tüm aile hekimlerine kurumsal e-posta adresi tanımladı. Bu sayede, aile hekimleri kendilerine bağlı nüfuslara, hastanelerde yapılan ve Sağlık-Net sistemine gönderilen izlem, aşı, doğum, ölüm bilgileri ile bu nüfus üzerinde tespiti yapılan bazı kronik hastalıkların teşhis bilgilerine ulaşabilecekler.
Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, tüm aile hekimlerine kurumsal işlem ve takiplerinde kolaylık sağlamak amacıyla saglik.gov.tr uzantılı kurumsal e-posta adresi tanımlandı.
 
Bu sayede bundan böyle aile hekimleri kendilerine özgü e- posta aracılığı ile Bakanlığın haber ve duyurularına kolaylıkla ulaşabilecek. Maaş bordrolarını görüntüleyebilecek. Kendilerine bağlı nüfuslara, hastanelerde yapılan ve Sağlık-Net sistemine gönderilen izlem, aşı, doğum, ölüm bilgileri ile bu nüfus üzerinde tespiti yapılan bazı kronik hastalıkların teşhis bilgilerine ulaşabilecekler.
 
Ayrıca, aile hekimliği ile ilgili her türlü duyuru ve mevzuat bu alandan yayınlanacak. 15 Nisan 2012 tarihinde yayınlanacak Mart ayı maaş bordrolarından sonraki tüm aylara ait bordrolar sadece bu uygulama ile görüntülenebilecek. Uygulamayı kullanacak aile hekimleri, e-posta hesaplarına bilgisayarlarına yüklü Office Outlook veya web üzerinden https://eposta.saglik.gov.tr adresinden ulaşabilecek.
 

Yorumlar   

 
+1 #5 OnurK 16-04-2012 08:19
microsoft u zengin etme aparatı. sorsalar mail adresimi verirdim. oraya atsın ne atacaksa. ki atacakları hiç lazım değil. ayın 15 inde yatmayan maaşın bordrosunu napiim.
 
 
0 #4 Guest 15-04-2012 07:27
gazi doktor
Bence yerinde bir uygulama olmuş. İşimize kurumsallık katar. Sağlık bakanlığı personeli olduğumuzu hatırlarız.
 
 
+2 #3 Ali TÜTER 12-04-2012 14:32
Daha rahat izlemek istiyorlar demek ki!
 
 
+4 #2 serkan 10-04-2012 14:39
sağlık bakanlığını görevi aile hekimlerinin iş yükünü artırmak sorunlarını çözmek yerine yeni sorunlar katmak hıı bide böyle gereksiz işlere imza atmak...
 
 
+1 #1 Uzm.Dr.Ceyda Akdogan 10-04-2012 14:31
Bu ne kadar gerekli anlamadım!! Yeterince mail adresim var...!!
 

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile