Friday, Apr 20th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 

Malatya'da aile hekimliği yerleştirme işlemi 30 Mayıs'ta

E-posta Yazdır PDF

 Malatya'da Aile Hekimliği uygulamasına 12 Temmuz'da geçileceği, bu nedenle doktorların Aile Hekimliği Uygulaması yerleştirme işleminin 30 Mayıs'ta yapılacağı bildirildi.

Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "İlimizde 12 Temmuz 2010 tarihinde Aile Hekimliği uygulamasına geçileceğinden, 8 - 22 Nisan 2010 tarihleri arasında hizmet puanlarına yapılan itirazlar değerlendirilerek sonuçlandırılmıştır. İlimizde diğer kamu kurum ve kuruluşlarında aktif olarak çalışmakta olan hekimler ve Aile Hekimliği 1.Aşama Uyum eğitimlerinde eğiticilik görevi yapmış olan hekimlerin eğitim ek puanları da eklenerek son güncellenmiş hali Müdürlüğümüz internet sitesine yansıtılmıştır" denildi.

Aile Hekimliği Uygulaması yerleştirme işleminin 30 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleştirileceği ifade edilerek, daha sonra şunlar belirtildi. "Aile Hekimi olmak isteyen Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlarda çalışan pratisyen ve uzman hekimler ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan pratisyen ve uzman hekimlerin başvuruları tamamlanmıştır.

Kaynak : Malatya İHA

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile