Thursday, Apr 26th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 

Aile Hekimliği, sağlık ocaklarında mesaiyi düşürdü!

E-posta Yazdır PDF

5 Temmuz 2010 tarihinde başlayacak olan Aile Hekimliği uygulaması nedeniyle Bingöl Merkez Uydukent ve Merkez 1 Nolu Sağlık

Ocaklarında mesai saati uygulamalarını yarı yarıya düşürüyor.

BİNGÖL- Aile Hekimliği uygulaması nedeniyle yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, ?İlimizde Aile Hekimliği uygulamasına 5 Temmuz 2010 tarihinde geçileceğinden ve 5 Haziran 2010 tarihinde de Aile Hekimliği kuralarının çekileceğinden dolayı 1 Haziran 2010 tarihi itibari ile Merkez Uydukent Sağlık Ocağında halen yürürlükte olan 7/12 uygulamasına son verilecek, normal mesai uygulamasına dönülecektir.

Aynı nedenlerle Merkez 1 Nolu Sağlık Ocağı?nda 1 Haziran 2010 tarihi itibari ile halen uygulanmakta olan 7/24 uygulamasına son verilecek olup, 7/12 uygulamasına geçilecek, 25 Haziran itibari ile de 7/12 uygulaması sonlandırılarak normal mesai uygulamasına geçilecektir. Normal mesai uygulamasına geçilen Merkez Uydukent ve Merkez 1 Nolu Sağlık Ocaklarında diğer sağlık ocaklarında olduğu gibi hafta sonu yardımcı sağlık personeli tarafından enjeksiyon-pansuman nöbeti tutulacaktır. Devlet Hastanesi?ne bağlı Yenişehir ek binada halen uygulanmakta olan mesai dışı poliklinik uygulaması 16.00 ? 24.00 arasında yürürlükte olacaktır? dedi.  Kaynak : (Ali Yıldırım - İLKHA)

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile