Monday, Jul 16th

Last update:05:16:51 AM GMT

You are here:
 

Bursa - Gemlik te sağlığa çözüm arayışı!

E-posta Yazdır PDF

 Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doktor Efrail Atıcı ile birlikte ilçede bulunan

sağlık kuruluşlarını gezerek, fiziki durumları hakkında bilgi aldı.
Gemlik Sağlık Grup Başkanı Doktor Besim Çavuşoğlu?nun da katıldığı inceleme gezisinde Manastır Aile Hekimliği, bölge hastanesi olarak düşünülen hurdacıların boşalttığı alan, atıl durumdaki eski Atilla Mete Sağlık Ocağı binası, Hisar Mahallesi'nde yaptırılan sağlık ocağı binası ile Sahil Devlet Hastanesi'ndeki kapatılan acil servis gezildi.
Başkan Güler, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Efrail Atıcı?ya ilk olarak Manastır Aile Hekimliği binasını gezdirdi. Görevli doktorlar yer darlığı yüzünden çalışma şartlarının zor olduğunu belirterek, binanın genişletilmesini istedi.
Gelişen nüfusuyla ihtiyaca cevap veremez duruma gelen Manastır Aile Hekimliği binasının Kültür Merkezi?nin altında bulunan ve halen HEM kurs yeri olarak kullanılan yerin tahsis edilebileceğini söyleyen Güler, Atıcı?ya burasını gezdirerek bilgi verdi.
Bu yerin aile hekimliği olarak yeterli büyüklükte olduğunu gören Dr. Atıcı, kalıcı aile hekimliği olarak çalışma yapacaklarını bildirdi.
Başkan Güler, daha sonra kamulaştırılarak bölge hastanesi olarak düşünülen hurdacıların bulunduğu yeri gezdirerek 32 dönümlük alanın 25 dönümünü tahsis edeceklerini söyledi.
Daha sonra atıl durumdaki eski Atilla Mete Sağlık Ocağı incelendi. Aile hekimleriyle yapılan görüşmelerde gerekli tadilatın yapılmasından sonra görev alabilecekleri cevabının alındığını bildiren Başkan Güler, İl Sağlık Müdürlüğünden cevap beklendiğini söyledi.
Kaynak : Bursa İHA

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile