Thursday, Apr 26th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 

Recordati, Yönetim Kurulu Başkanı ve ceo Giovanni Recordati'nin vefat ettiğini duyurdu

E-posta Yazdır PDF

Recordati, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Giovanni Recordati'nin uzun süren hastalık sürecinin ardından vefat ettiğini duyurdu.

 

Giovanni Recordati, 1990 yılından beri firmanın İcra Kurulu Başkanı ve 1999'dan beri ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu. Giovanni Recordati'nin yönetiminde Grup, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Kuzey Afrika bölgelerinde iştirakler kurarak dünya çapında bilinen bir ilaç firması haline geldi ve nadir hastalıklar segmentinde büyüme kaydetti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alberto Recordati şunları ifade etti, "Giovanni Recordati'nin ilerici vizyonu ve liderliği grubu büyük oranda geliştirmiştir. Onun vefatı Grubumuz, çalışanlarımız ve ortaklarımız için acı bir kayıp ve oldukça üzücü bir olaydır."

Recordati Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (COO) Andrea Recordati ise şunları ifade etti, "Yönetim Kurulu Başkanımızca belirlenen ve uzun yıllar boyunca uygulanan büyüme stratejimizle doğru orantılı olarak Grubun büyümesi devam edecek ve bizlerin önceliği olacaktır."

Giovanni Recordati, Politecnico di Milano’dan kimya mühendisliği alanında lisans ve Imperial College London’dan Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans diplomalarına sahipti. Recordati’ye 1974 yılında araştırmacı olarak katıldı. 1980 yılında Merkezi Üretim Müdürü, 1984’te Operasyonlar ve Araştırma Departmanının Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve getirildi. 1990 yılında ise, Grubun İtalya ve yabancı ülkelerdeki operasyonel faaliyetlerini yönetmekten sorumlu olarak İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. 1977 yılından beri Yönetim Kurulu Üyesi olan Giovanni Recordati, 1999 yılından beri Yönetim Kuru Başkanı, 1990 yılından beri ise İcra Kurulu Başkanı ve Recordati S.p.A’nın Genel Müdürü olarak görev yaptı.

 

 

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile