Thursday, Apr 26th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 

Kanser ilaci Neupogen odeme listesinde

E-posta Yazdır PDF
 Maliye Bakanligi yeni ruhsat ve satis izni alinmis bazi ilaçlarla Saglik Bakanligi'nin yazisi üzerine geçen ay listeden çikardigi Neupogen isimli kanser ilacini yeniden ödeme listesine aldi.

Maliye Bakanligi, geçen ay bedeli ödenecek ilaçlar listesinden çikardigi kanser ilaci Neupogen'i Saglik Bakanliginin istegi üzerine yeniden ödeme listesine aldi.

Maliye Bakanligi 2006 Yili Tedavi Yardimina Iliskin Uygulama Tebligi'nde yeni degisiklikler yapti. Maliye Bakanligi Müstesari Hasan Basri Aktan imzasiyla kamu kurum ve kuruluslarina bir genelgeyle duyuruldu.

Yapilan degisikliklerle yeni ruhsat ve satis izni almis ilaçlarla Saglik Bakanligi Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürlügünün 21 Eylül 2006 tarihli yazisi nedeniyle Neupogen isimli ilaç Bedeli Ödenecek Ilaçlar Listesine yeniden alindi. Kanser tedavisinde kullanilan Neupogen geçen 12 Eylül'de yapilan bir degisiklikle bedeli ödenen ilaçlara iliskin listeden çikarilmisti. Buna 30 Ekim 2006'dan geçerli olmak üzere sonra Neupogen 30 Miu Flk, Neupogen 30 Miu 5, Neupogen 48 Miu FLK, Neupogen 48 Miu 5'in bedeli kamu tarafindan ödenecek. Ayrica Neupogen'le birlikte toplam 71 ilaç da ödeme listesine alindi.

ÇIKARILAN ILAÇLAR

Ayrica, dokuz ilaç ise ödeme listesinden çikarildi. Çikarilan ilaçlar söyle:
"Buguseptil 40 Ml Sol, Cloder %0.2 200 Ml Gargara, Cloder %0.2 30 Ml Oral Sprey, Hdcv Rabies Pasteur 2.5 Iu/Ml 1 Ml 1 Flk, Motilium 6 Supp, Serum Antirabique 1.000 Iu, Stablon 12.5 Mg 30 Tb, Win Rho Sd 250 Mcg, Win-Rho Sdf 600 Iu 1 Flk"

DIgER DÜZENLEMELER

Bu arada yapilan degisikliklerle grip asilari için; 65 yas ve üzerindeki kisilerle yasli bakimevi ve huzurevinde kalan kisilerin durumlarini belgelendirmeleri halinde saglik kurulu raporu aranmaksizin, astim dahil kronik pulmoner ve kardiyovasküler sistem hastaligi olan eriskin ve çocuklar, diabetes mellitus dahil herhangi bir kronik metabolik hastaligi, renal disfonksiyonu, hemoglobinopatisi veya immünsupresif olan eriskin ve çocuklarla 6 ay–18 yas arasinda olan ve uzun süreli aspirin tedavisi alan çocuk ve adolesanlarin hastaliklarini belirten heyet raporuna istinaden, tüm hekimlerce reçete edildiginde asilarin bedelleri kurumlarinca yilda bir defaya mahsus olmak üzere ödenecek.

(ANKA)

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile