Thursday, Apr 26th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri Birleştirilecek mi?

E-posta Yazdır PDF

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, il sağlık müdürlükleri ve Halk sağlığı müdürlüklerinin birleştirilmesi konusuna açıklık getirdi.

663 Sayılı KHK ile sağlıkta 3 başlı bir sistemin varoluşu sağlık sektörünün ardından diğer kurumlardan da tepkiler gelmesine yol açmıştı.

Göreve geldiği ilk aylarda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, halk sağlığı ve il sağlık müdürlüklerinin tek çatıda toplanması gerektiği konusunda açıklama yapmıştı.

Bu 3 kurum arasında yetki kargaşı sebebiyle özellikle Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve illerde Halk Sağlığı müdürlüklerinin kapatılacağı yönünde bir çok haber yapıldı. Bakan Müezzinoğlu, 30 mart yerel seçimleri öncesi katıldığı yerel bir televizyonda bu konulara açıklık getirdi.

Halk sağlığı müdürlükleri ile il sağlık müdürlüklerinin birleştirileceği söylentileri ile ilgili soruyu da yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu şöyle konuştu:

"Hayır böyle bir şey yok. Biz önümüzdeki dönemde halk sağlığı müdürlüklerimizi çok daha güçlü hale getirmeyi planlıyoruz. Çünkü Türkiye artık sağlık hizmetleri sunumunda önemli bir mesafeyi kaydetti ve yakaladı. Bunun standardını korumak ve geliştirmek için planlamamız mutlaka güçlü bir şekilde devam edecek.Bu üçlü yapı kapatılması yada Halk sağlığı müdürlükleri ile il sağlık müdürlükleri birleşmesinin söz konusu değil. İllerde en yetkili kişi il sağlık müdürlükleridir.''dedi.

Kaynak :Haber3.com

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile