Saturday, Sep 22nd

Last update:05:54:07 AM GMT

You are here:
 

Top yine taraflarda

E-posta Yazdır PDF

altSGK ile eczaneler arasındaki protokol krizinde, Bakanlar Kurulu'ndan da sonuç çıkmadı.

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eczacılar ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında 1 Şubat 2012 tarihinde dolan ilaç alım protokolüne ilişkin görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
 
Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Arınç, gazetecilerin, ilaç alımı konusunda yaşanan sıkıntıda çözüme yaklaşılıp yaklaşılmadığı ile ilgili soruyu cevapladı. Eczacılar ile SGK arasındaki ilişkilerde geçmiş yıllarda da buna benzer bazı tartışmalar yaşandığını dile getiren Arınç, "Sonuçta taraflar uzlaşarak bir karara varmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, bu konuyla ilgili taraflar arasındaki görüşmelerin devam ettiğini söyledi.'' diye konuştu.
 
İntibak Yasası'nın, Bağ-Kur emeklilerini kapsayacak şekilde genişletilmesi konusunun, Bakanlar Kurulu gündeminde gelip gelmediği sorusunu da Arınç, ''Bu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızın daha önce konuştuğumuz ve sevkine karar verdiğimiz Bakanlar Kurulu tasarısı içerisinde, ayrıca, bu konunun da yer almasına yönelik bir çalışmasıdır. Bunu Sayın Bakanımız yürütüyor, Bakanlar Kurulu gündemine gelmedi.'' diye cevapladı.
 
Türk Eczacılar Birliğinden (TEB) yapılan yazılı açıklamada, SGK ile eczacılar arasındaki ilaç alım protokolüyle ilgili Bakanlar Kurulu'ndan çıkacak sonucun beklendiklerini bildirmişti.
 
Ajanslar
Kaynak : HaberTürk
 

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile