Thursday, Apr 26th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 

Sağlık personeli şiddeti protesto etti

E-posta Yazdır PDF

dr_siddet_protesto

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde toplanan sağlık çalışanları, hekimler ve hastane personeline yönelik saldırıları protesto etti.

Alınan bilgiye göre; Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iki farklı olay sonucunda 4'ü doktor toplam 8 sağlık çalışanı, hasta yakınları tarafından darp edildi. Olaylar nedeniyle bugün hastane bahçesinde toplanan 300 sağlık çalışanı, protesto gösterisinde bulundu. Aralarında doktor ve hemşirelerin de bulunduğu grup, "Sağlık sorununuz şiddetle çözülmez" ve "Hedef tahtası olmak istemiyoruz" yazılı pankartlarla tepkilerini dile getirdi.

Grup adına konuşan İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, "Bir asistan doktorumuz dün uğradığı saldırı sonucunda beyin sarsıntısı geçirmiştir. Tedavisi hala sürüyor. Hastanemiz, başta asistanlar olmak üzere tüm hekimler ve sağlık çalışanları için can güvenliği bulunmayan bir mekan olma yolundadır. Siyasilerin popülist yaklaşımları saldırganları cesaretlendirmektedir" dedi.

Açıklamanın ardından grup, başhekimlik binasından Acil Servis önüne kadar yürüdü. Eyleme, şiddete maruz kalkan Göz Doktoru Baran Kandemir de katıldı.

Grup eylemin ardından dağılırken, Ali Çerkezoğlu darp edilen doktorlardan birini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Kaynak : medimagazin

Yorumlar   

 
0 #1 Guest 19-11-2012 00:13
mahmut
sağlıkçılar için yıpranma payı olmalı..
 

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile