Monday, Jul 16th

Last update:05:16:51 AM GMT

You are here:
 

Tam Gün için mahkemeye gitmek boşuna

E-posta Yazdır PDF

CHP'nin, 31 Temmuz'da başlayacak olan 'Tam Gün' uygulamasını Anayasa Mahkemesi'ne taşımasına sert çıkan Sağlık Bakanı Recep Akdağ,

"Biz zulüm düzenini ortadan kaldırıyoruz" diye konuştu.

'Tam Gün'le zulmü kaldırıyoruz boşuna mahkemeye gitmeyin'

Tam Gün'ün 31 Temmuz'dan itibaren uygulanacağını hatırlatan Sağlık Bakanı Akdağ, "Anayasa Mahkemesi'ne gitmek kimseye bir şey kazandırmaz" diye konuştu.

Hekimler 31 Temmuz'da uygulanmaya başlayacak 'Tam Gün' uygulamasıyla yol ayrımına geldi. Doktorlar artık ya muayenehaneyi ya da hastaneyi seçmek zorunda. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Muayenehanecilik yapanlara saygı duyarım.
Ancak vatandaşım sağlık hizmeti almak için muayenehaneye para vermek zorunda kalmamalı. Biz bu zulüm düzenini ortadan kaldırıyoruz" dedi.


Katıldığı bir televizyon programında konuşan Akdağ, kanunun CHP tarafından mahkemeye taşınmasına sert çıktı. Akdağ, Anayasa Mahkemesi'ne gitmenin ne vatandaşa ne CHP'ye ne de Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) bir şey kazandırmayacağını söyledi.


Bakan Akdağ, "Muhalefet muayenehanecilik sistemi kalsın diye dava açabiliyor. TTB bu konuda çok büyük yanlışlar yaptı. Türkiye'de doktor sayısı fazla dedi. Bugün TTB bir başka yanlış yaparak Tam Gün'e karşı çıkıyor, aslında kendini inkâr ediyor" diye konuştu.


Hastanelerde kuyrukların azaldığını, vatandaşlara ayrılan sürenin arttığını dile getiren Akdağ, Tam Gün'le daha çok hizmet eden ve daha az izin kullanan hekimlerin daha çok kazanabileceğini belirtti.


'FİNANSAL SORUNLARI  ÇÖZECEĞİZ'

Sağlık Bakanlığı hastanelerinin finansal sıkıntısı olmadığını da anlatan Akdağ şunları  söyledi: "Ek ödemeleri rahatlıkla yapabiliyoruz. 10  tane üniversite hastanesinde ciddi finansal  problem var. Bunu da çözeceğiz. Tam Gün üniversite hastanelerinin verimliliğini artıracak, biz de yardımda bulunacağız. Muayenehanecilik sistemi  üniversite hastanelerini verimsiz hale getiriyor."

Kaynak : Haberturk

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile