Thursday, Apr 26th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 

Üniversite'de maaş referandumu

E-posta Yazdır PDF

doctors3

Gaziantep Üniversitesi Demokratik adımlar atmaya devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, maaş açılım promosyonunu

öğretim üyelerine internette referandum yoluyla soruyor. Türkiye son günlerde açılımlar ülkesi oldu.

Bu açılımların başında "Demokratik Açılım" yapılırken, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, maaş promosyon ihalesini yaptı. Bu ihale sonucunda iki banka kaldı. "Bankalardan hangisini istiyorsunuz" referandumu yapan Rektör Coşkun, öğretim üyelerinin hangi bankayı istediklerini anket yaparak tespit etmeye çalışıyor. "Demokratik Açılım"dan sonra Gaziantep Üniversitesi'nde "Maaş Promosyon" referandumu yapılıyor.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, bankalardan alınan maaş promosyonlarını şeffaf bir ihaleyle yapıldığını ve iki bankanın ihaleye kaldığı belirtildi. Buna göre, Halka Bankası ile Garanti Bankası arasında referandum yapılması kararlaştırıldı.

HANGİ TARİHLERDE
İnternet üzerinde 27 Mayıs 2010 tarihinde başlatılan ve 2 Haziran 2010 günü referandum anketlerine Halk bankası ile Garanti Bankası katılıyor. Öğretim üyeleri bu iki bankadan birini tercih etmesi gerektiği söyleniyor.

NE FİYAT VERDİLER
Maaş Promosyan ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. İhaleye birçok banka katıldı. Bu bankalardan Halk Bankası 3.760.000 TL verirken, Garanti Bankası 3.755.000 TL promosyon bedeli verdi. Garanti Bankası'na göre Halk Bankası 5 Bin TL daha fazla promosyon bedeli vermesine rağmen, Rektör Yavuz Coşkun, ihaleyi referanduma götürme kararı verdi.

ÖĞRETİM ÜYELERİ OYLARI KULLANIYOR
Gaziantep Üniversitesi'ndeki tüm öğretim üyeleri Gaziantep Üniversitesi web sayfasındaki oylamaya katılıyorlar. 2 Haziran 2010'da sonuçlanacak olan sonuçları Gaziantep Üniversitesi Rektörü Yavuz Coşkun'un açıklaması bekleniyor.

Kaynak : Olay Medya

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile