Saturday, Sep 22nd

Last update:05:54:07 AM GMT

You are here:
 
 

Aile hekimine ?kamu statüsü? aidatı

E-posta Yazdır PDF

Tabip odalarının 2012 yılından itibaren tek tip aidat toplaması kararına rağmen, İstanbul Tabip Odası, bu sene de aile hekimlerinden kamu statüsünde çalışıyorlarmış gibi aidat alınacağını duyurdu.

İstanbul Tabip Odası, aile hekimlerinden alınacak oda aidatının bu sene de önceki konumları olan ?kamu statüsünde? uygulanmasına karar verdi.

İstanbul Tabip Odasından yapılan açıklamada, 17 Eylül 2011 tarihinden Türk Tabipleri Birliği (TTB)'nin tüm tabip odalarıyla yaptığı ?Tek Tip Aidat? gündemli toplantıda, TTB Büyük Kongresi?nde alınan karar gereği, aşamalı bir biçimde tek tip aidat uygulamasına geçilmesi ve bu yönde rakamı ve dönemi belirlemek üzere kongre kararı alınması konusunda anlaşıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, ?İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak TTB toplantısında belirlenen yönelim doğrultusunda; tek tip aidata (nerede ve nasıl çalıştığından bağımsız olarak tüm hekimler için aynı rakamın belirleneceği) geçişin 2012 yılından başlayarak aşamalı olarak düzenlenecek olması, aile hekimliği sisteminin kendisinin de halen pilot yasa ile yürütülen bir geçiş süreci taşıyor olması gibi nedenlerle, bu süreç tamamlanıncaya kadar gereksiz karışıklık ve yanlış anlamalara meydan vermemek amacıyla halen aile hekimliği yapmakta olan meslektaşlarımızın oda aidatlarının mevcut yıl için önceki konumları olan kamu statüsünde uygulanması kararı alınmıştır? denildi.

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile