Saturday, Sep 22nd

Last update:05:54:07 AM GMT

You are here:
 
 

Sevk zinciriyle bu sayı 130'a kadar çıkıyor...

E-posta Yazdır PDF

dr_012

Erdöl, ?Sağlıkta kaynakları etkin kullanırsak daha iyi hale getirebiliriz. Bugün bir hekim 60-70 hastaya bakıyor. Sevk zinciri ile bu sayı 120-130?a çıkar. Bu nedenle doktor sayısı artırıldığında sevk zinciri uygulamasına geçilmeli?? dedi.Sağlığa Erişim Derneği (SERDE) tarafından Ankara Kent Otel?de düzenlenen ?Sağlıkta Kaynakların Etkin ve Verimli Kullanımı?? konulu programın açılışında konuşan TBMMSağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, bir ülkede ne kadar

kaliteli hekimve hastane olursa olsun, hastalar ulaşamadığı sürece bunların bir anlamtaşımadığını söyledi. Erdöl, ?Sağlıkta kaynakları etkin kullanırsak daha iyi hale getirebiliriz. Bugün bir hekim 60-70 hastaya bakıyor. Sevk zinciri ile bu sayı 120-130?a çıkar. Bu nedenle doktor sayısı artırıldığında sevk zinciri uygulamasına geçilmeli?? dedi.

?MALİYET ARTTI?

?Sağlıkta tasarruf olmaz, ama kaynakların etkin kullanılması gerekir?? diyen SERDE Başkanı Gündüz Tezmen de kanaate dayalı tıbbın yerini kanıta dayalı tıbbın aldığını, bu durumun da sağlık maliyetlerini artırdığını belirtti. Türkiye?de koruyucu hekimliğin yeterince uygulanmadığını vurgulayan Tezmen, basit aşılarla engellenebilecek bazı hastalıkların, aşılar yapılmadığı için ağır sağlık sorunlarına neden olduğunu dile getirdi.

Kaynak : HaberTürk

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile