Friday, Apr 20th

Last update:02:57:28 AM GMT

You are here:
 

Cezalandırıcı çözüldü

E-posta Yazdır PDF
Sylvester Stallone’ın ‘Cezalandırıcı’ filmi gerçek oluyor. Bilim adamları, Stallone gibi dondurulan bir canlıyı hayata döndürdü.
 

Bilim dünyası, son yılların en önemli gelişmesine imza attı. Japonya Kutup Araştırma Enstitüsü’nde çalışan bir grup araştırmacı, 30 yıl boyunca dondurdukları hayvanları tekrardan dünyaya getirmeyi başardı.

Enstitü yetkilileri “Arkadaşlarımız 1984 yılında Antartika’ya yaptıkları bir ziyarette yosun bitkileri arasında buldukları su ayıları (Tardigrada) ve onlara ait bazı yumurtaları alıp dondurma kararı aldı” dedi. Eksi 20 derecede 30 yıl boyunca saklanan bu canlı ve yumurtaların buzluktan geçen yıl çıkarıldığını söyleyen uzmanlar “İnanılmazı güç ama onları geri getirmeyi başardık. Su ayılarının yumurtaları da sağlam olduğunu tespit ettik. Hatta su ayısı beslenmeye başladı bile” diye konuştu. Bu durumun insanlar için de umut verici olduğu söyleyen uzmanlar,  akıllara Sylvester Stallone’ın ‘Cezalandırıcı’ filmini getirdi. 1993 yılında çekilen filmde Stallone işlediği suçtan ötürü dondurularak buz içine hapsedilmiş. Yıllar sonra da uyandırılmıştı. Öte yandan araştırmacılara göre bu gelişme amansız hastalıklarla mücadele edip hayatta kalma şansı olmayanlar için de bir umut olabilir.

Star.com.tr

Yorum ekle

Yorum yaparken yapıcı olmaya özen gösteriniz. eleştirirken eleştirileceğinizi unutmayınız.


Güvenlik kodu
Yenile